ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3721249
*
nr 372 1249
Spegel
skulperad träram, h, 80
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 14:11:03
1
100 kr
18/8 12:13:28
2
150 kr
18/8 18:07:33
3
200 kr
18/8 19:32:47
2
250 kr
22/8 09:21:32
4
600 kr
22/8 10:29:59
5
350 kr
22/8 10:30:41
5
450 kr
22/8 10:31:29
5
550 kr
22/8 10:33:56
5
650 kr
22/8 15:16:35
4
800 kr
22/8 15:49:27
5
750 kr
22/8 15:50:04
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skulperad träram spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 372 1249
Spegel
skulperad träram, h, 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/8 14:11:03 | 1 | 100 kr |
18/8 12:13:28 | 2 | 150 kr |
18/8 18:07:33 | 3 | 200 kr |
18/8 19:32:47 | 2 | 250 kr |
22/8 09:21:32 | 4 | 600 kr |
22/8 10:29:59 | 5 | 350 kr |
22/8 10:30:41 | 5 | 450 kr |
22/8 10:31:29 | 5 | 550 kr |
22/8 10:33:56 | 5 | 650 kr |
22/8 15:16:35 | 4 | 800 kr |
22/8 15:49:27 | 5 | 750 kr |
22/8 15:50:04 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skulperad träram spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02